fbpx
+38 096 961 51 55 (тільки для Києва) mail@jurist-blog.com.ua

КПД КонсалтингМи раді запропонувати Вам наш традиційний реліз з коротким оглядом основних новин в галузі регулювання зовнішньоекономічної діяльності і валютного контролю, прийнятих Верховною Радою України в Законі України «Про внесення змін до деяких законів України щодо усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг», № 1724-VIII від 03.11.2016 (надалі «Закон»), що був офіційно опублікований в «Голосі України» № 230 від 02.12.2016.

Зовнішньоекономічна діяльність

Порядок укладення зовнішньоекономічних договорів (контрактів)

Відповідно до Закону всі зовнішньоекономічні договори(контракти) повинні бути укладені в простій письмовій (без нотаріального посвідчення) або в електронній формі. Договори (контракти) на експорт послуг з України (за винятком транспортних послуг) можуть бути укладені шляхом прийняття публічної оферти або шляхом обміну електронними повідомленнями, або в інший спосіб, зокрема виставлення рахунку (інвойсу), у тому числі в електронному вигляді. Зміни були внесені до Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» (1991).

Мова зовнішньоекономічних договорів (контрактів)

Запроваджено нові правила щодо перекладу документів для процедур валютного контролю банків, відповідно до яких банки мають право вимагати від клієнтів-резидентів перекладу на українську мову документів, складених іноземною мовою, у тому числі рахунку (інвойсу), крім документів, викладених англійською мовою, а також документів викладених іноземною мовою з одночасним викладенням українською (англійською) мовою. Закон України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» (1994) було змінено відповідним чином.

Валютний контроль

З дня введення в дію Закону правило 180 днів для оплати за експортними договорами (контрактами), не поширюються на експорт прав інтелектуальної власності, авторських та суміжних прав, а також  послуг (крім транспортних і страхових послуг). Зміни було внесено до статті 1 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» (1994).

Бухгалтерський облік

Відповідно до Закону первині документи складені в електронній формі, застосовуються у бухгалтерському обліку за умови якщо вони були виконані з дотриманням вимог законодавства України про електронні документи та електронний документообіг. Зміни відповідного змісту були внесені до Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (1999).

Набрання чинності

Закон набрав чинність 03 грудня 2016 року та вводиться в дію з 03 січня 2017 року.

Для вас випуск підготували:

Практика корпоративного права, злиття та поглинання Юридичної компанії КПД Консалтинг

Пацюк

Виталий Пацюк, партнер

Юлія Подольська, старший юрист

Юлія Подольська, старший юрист

Якщо у Вас виникли питання щодо зазначеної теми, будь ласка, звертайтеся до юристів практики корпоративного права: Віталія Пацюка (v.patsyuk@kpdconsulting.com.ua) або Юлії Подольської (y.podolska@kpdconsulting.com.ua).

Будемо раді Вам допомогти і надати додаткову інформацію.

Інформація, що міститься у цьому огляді, не призначена для  надання юридичної консультації та не може розглядатися або тлумачитися як заміна спеціальної консультації щодо конкретної ситуації.

Юридична компанія «КПД КОНСАЛТИНГ»

вул. Старокиївська 10-Г, Бізнес-центр «Вектор», корпус В, 2 поверх оф. 210, 04116 Київ, Україна

тел./факс: +38 (044) 234 36 19

office@kpdconsulting.com.ua, www.kpdconsulting.com.ua