Останні зміни в законодавстві у 2016 році

Зміни в законодавстві 2016Ми підготували pdf-файл з аналізом основних змін у законодавстві України за червень 2016 року. Заповнюйте форму, та отримуйте файл одразу собі на пошту.

Якщо бажаєте отримувати найсвіжішу добірку актуальних новин законодавства протягом 2016 року, а саме: останні зміни в законодавстві у сфері бізнесу (підприємницької діяльності), у податковому, трудовому, сімейному, пенсійному, цивільному та інших галузях права – заповнюйте форму нижче і одразу отримуйте на вашу електронну скриньку останню актуальну інформацію.
Щодня ми відслідковуємо нормативно-правові акти, прийняті Верховною Радою України, Президентом України, Кабінетом Міністрів України та іншими органами державної влади, що змінюють правове регулювання в основних сферах суспільного життя і за результатами цього готуємо дайджест за попередній місяць про основні зміни в законодавство України. При цьому, ми намагаємося виділити лише найголовніші питання, та відкинути все те, що значення не має.

Це дозволить заощадити Вам багато часу і, в той же час, залишатися поінформованим про усі основні останні зміни у чинному законодавстві. Такий щомісячний новинний дайджест стане вагомим підґрунтям для прийняття вами рішень у бізнесі та повсякденному житті.

З архівом правових новин за попередні місяці Ви можете ознайомитися нижче.

Останні новини за квітень 2016 року

І. Для бізнесу

 1. З 1 квітня 2016 року набув чинності Закон України “Про публічні закупівлі”: встановив обов’язок здійснення закупівель центральними органами виконавчої влади через систему ProZorro. Для усіх інших суб’єктів державного сектору його застосування обов’язкове з 1 серпня п.р.
 2. Рішенням Кабінету Міністрів Україи з 1 травня 2016 року встановлено нові ціни на природний газ: оптова ціна – 4249 грн./1000 куб., роздрібна – 6879 грн./1000 куб.
 3. Запроваджено онлайн послугу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців – irc.gov.ua.
 4. Кабінет Міністрів України визначив ліцензійні умови провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів IV та V категорій складності (постанова Уряду від 30.03.2016 № 256): передбачено вичерпний перелік організаційних, кадрових, технологічних та інших вимог для суб’єктів, що провадять вище зазначену діяльність.
 5. В кіосках Києва заборонено з 12 квітня продаж алкогольних напоїв. Для суб’єктів, які вже придбали ліцензію на продаж алкоголю, така заборона переноситься на 1 вересня.

ІІ. Загальні новини права

 1. З 1 травня 2016 року набув чинності Закон України “Про державну службу”: встановлено конкурсних порядок призначення на посади, 3 категорії посад (А – вищі посади, Б – керівники структурних підрозділів, В – інші).
 2. Кабінетом Міністрів України (постанова від 25.05.2016 № 246) визначено порядок проведення конкурсів на заняття посад державної служби.
 3. З 1 травня 2016 року збільшено мінімальну заробітну плату до 1450 грн., мінімальну пенсію до 1130 грн.
 4. З 1 січня 2017 року громадяни України можуть відвідувати Білорусь виключно на підставі закордонного паспорту.
 5. Відповідно до рішення Уряду з 5 травня по 30 червня відбудеться призив для проходження строкової військової служби. Призову підлягатимуть 16 615 осіб.
 6. 15 квітня 2016 року набув чинності Закон України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”: Законом надано право особам, які виходять на пенсію, подавати довідку про доходи за будь-які п’ять років до 2000 року.

ІІІ. Важливі роз’яснення та правові позиції органів державної влади

Мін’юстом у наказі від 28.03.2016 № 989/5 зазначено, що державна реєстрація прав на нерухоме майно, що знаходиться на тимчасово окупованій території (АР Крим) та тимчасово неконтрольованій території (частина території Донецької та Луганських областей), здійснюється незалежно від знаходження цього майна. При чому, ведення реєстраційних справ щодо об’єктів АР Крим забезпечує відповідний орган юстиції в Херсонській області, а об’єктів Донецької та Луганських областей – відповідні органи юстиції вказаних областей.

IV. Інші цікаві правові новини

 1. В окремих країнах Європейського Союзу з 2018 року набудуть чинності відповідні закони, що заборонятимуть особам, які не досягли 16 років створювати аккаунти соціальних мережах.
 2. В Китаї встановили, що якщо отримання хабара чиновником перевищує $ 460 000, до нього застосовується покарання у вигляді смертної кари.

Якщо стаття була корисна - ставте лайк та робіть репост:
Facebook
Twitter
Visit Us

Ваш комментарий

You have to agree to the comment policy.

© 2017 Юрист-блог // Дизайн и поддержка: GoodwinPress.ru

Запрошую приєднатися до Юрист-блогу у соцмережах: