fbpx
12 Травня 2012      1245      5

Що треба знати при укладенні договору?

При укладенні договорів сторони обов’язково повинні погодити предмет ціну і строк дії договору.

Предмет, строк та ціна договору

Предмет – це безпосередньо визначення суті зобов’язання, що має бути зроблено.

Ціна договору – це грошове визначення зобов’язання.

Строк дії – строк протягом якого сторони мають взаємні права та обов’язки по договору. Наведені умови є істотними. Іншими законами для окремихвидів зобов’язань можуть встановлюватися і інші істотні умови. В таких випадках їх обов’язково необхідно передбачити у договорі. Відсутність істотної умови, тягне за собою потенційну можливість визнання договору недійсним.

Сторони, що укладають договір повинні мати необхідний обсяг дієздатності. Якщо це фізична особа, то вона повинна досягти за загальним правилом 18 років. Якщо договір укладається від імені юридичної особи, то його має укладати уповноважена на підставі довіреності, установчих документів або відповідних нормативно-правових актів особа.

 

Форма договору

Договір може укладатися в усній, письмовій формах, у визначених випадках договір повинен бути нотаріально посвідчений та пройти відповідну державну реєстрацію. 

Обов’язково письмова форма має бути дотримана:

 • коли договір укладається між двома юридичними особами;
 • юридичною особою та фізичною особою;
 • між фізичними особами, якщо сума договору перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Валюта договору

Усі зобов’язання в договорі мають бути визначені у гривні. Сторони можуть визначити грошовий еквівалент зобов’язання у іноземній валюті, проте сума підлягає сплаті все одно  у гривні.

Зміст договору

Під час укладення договору сторони можуть укласти один з договорів, що визначений законодавством (наприклад, договір купівлі-продажу, договір підряду), так і укласти  договір, що буде одночасно поєднувати ознаки декількох договорів або взагалі бути повністю новим. Єдина вимога: щоб такі договори не суперечили положенням чинного законодавства.

Також, при укладенні договорів сторони можуть:

 1. Визначити зміст договору на підставі вільного волевиявлення, як зазначено вище (зазвичай ситуація саме така).
 2. Визначити зміст договору на підставі примірних договорів, які затверджуються державними органами відповідно до розподілу обов’язків. В таких випадках сторони мають керуватися цим договором, проте можуть вносити окремі свої пропозиції, змінювати деякі положення, доповнювати його. Так, наприклад в будівництві діє Примірний договір підряду в капітальному будівництві.
 3. Визначати зміст договору на підставі типового договору. Такі договори є обов’язковими для сторін, сторони не мають права змінювати їх умови, а можуть лише їх конкретизувати. Наприклад при здійсненні продажу товарів, робіт чи послуг оплата яких здійснюється за державні кошти, обов’язковим є Типовий договір про закупівлю товарів (робіт, послуг) за державні кошти.

Підприємець як вирішив здійснювати діяльність із продажу товарів, робіт, послуг кожному хто до нього звернеться по суті укладає з кожним так званий публічний договір. Цей договір має особливості – такий підприємець не може відмовити у його укладанні при наявності можливості надати послугу, продати товар або виконати роботу. В той же час умови публічного договору є однаковими для всіх споживачів і на їх вимогу можуть й не змінюватися.

Оцініть змістовність та корисність статті

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезды (5 голосів, середняя оцінка: 4,80 из 5)


Читайте також:  Страхування творів мистецтва

Вам ці статті також можуть бути цікаві:

Обговорення: 5 комент.
 1. Ія сказав:

  Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, чи може фізична особа (не штатний працівник юридичної особи) підписувати договори від імені юридичної особи на підставі довіреності, виданою цією юридичною особою, адже загальна норма про представництво юр. особи ЦК не має обмежень щодо кола осіб, які здійснюють представництво за довіреністю.
  Дякую!

  Відповіcти
  1. Юрист-блог сказав:

   Да может

   Відповіcти
  2. Юрист-блог сказав:

   Да может.

   Відповіcти
 2. Александр сказав:

  По своей безграничной глупости оформил в сельском совете довереность на юриста на право прдеставлять мои права в суде, ставить подпись вместо меня, подавать заявления в разного рода инстанции и пр. ТЕперь хочу отозвать эту доверенность. Как это сделать и может ли этот самый юрист (довереное лицо) оформить на меня кредит без меня, переоформить мою собственность или что то в этом роде. Очень жду ответа. Заранее спасибо.

  Відповіcти
  1. admin сказав:

   1. Щодо оформлення повіренним за довіреністю на Вас кредиту, власності, тощо.
   В довіреності завжди визначається конкретний перелік повноважень, які може вчиняти повіренний.
   Як правило юрист отримує лише ті повноваження, які необхідні для представництва інтересів клієнта в судах, органах державної влади тощо.
   При цьому повноважень про можливість укладення фінансовий угод як правило у довіреності не має.
   Отже уважно ознайомтесь з текстом довіреності, визначте перелік наданих Вами юристу повноважень.
   Вчинення таких дій малоймовірне.

   2. Щодо відзову довіреності.
   п. 2 ч. 1 ст. 248 визначено, що представництво за довіреністю може припинитися в тому числі у разі скасування її особою, яка її видала.
   У такому випадку відповідно до цивільного законодавства така особа повинна про це повідомити про це представника (бажано у письмовій формі із формуванням доказової бази про таке повідомлення) та відомих їй третіх осіб, для представництва перед якими була видана довіреність.
   Для скасування довіреності перш за все необхідно звернутись до нотаріусу шляхом подання заяви. Нотаріус робить про це відмітку на примірнику довіреності, що зберігається у справах нотаріуса, у державному нотаріальному архіві, і відмітку в реєстрі для реєстрації нотаріальних дій.
   Вочевидь бажано звернутися до нотаріуса, що посвідчував довіреність. Проте це не обовязково.
   Якщо у Вас є примірник довіреності, Ви можете його теж подати нотаріусу і останній її долучить до справи.
   Також оформлення повідомлення повіреного та третіх осіб може бути оформлено нотаріусом, шляхом передання відповідної заяви. У разі чого це буди доказом, що Ви повідомили повіренного. Оскільки до такого повідомлення всі вчинені ним дії будуть тягнути правові наслідки для Вас.

   Відповіcти

Ваш коментар

You have to agree to the comment policy.

© 2018 ЮРИСТ-БЛОГ · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Дизайн та підтримка: GoodwinPress.ru