Юридична консультація 46: Скільки коштує почати власний бізнес?

Zemanta Related Posts ThumbnailВже неодноразово наші читачі звертались до нас із питанням: “Скільки коштує почати власний бізнес? Скільки податків та інших платежів доведеться сплачувати щомісячно?”.

У цій публікації ми спробуємо надати узагальнену відповідь та навести основні розрахунки.

Перш за все, організація підприємницької діяльності починається із вибору організаційно-правової форми та реєстрації відповідного суб’єкта господарювання.

У наших попередніх публікаціях можна ознайомитися з основними організаційно-правовими формами, а також питаннями реєстрації:

Оплата державної реєстрації

Справляння реєстраційного збору за державну реєстрацію юридичної особи, а також фізичної особи, яка має намір стати підприємцем, Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” не передбачено, а отже  державна реєстрація є безкоштовною.

Таким чином для початку підприємницької діяльності доведеться лише самостійно, але безкоштовно, пройти випробовування кабінетами реєстраційної служби і зареєструватися у встановленому законодавством порядку. Також можна замовити вказані послуги. На сьогодні орієнтовна ціна реєстрації фізичної особи, що бажає стати підприємцем, на ринку Києва становить приблизно 700-1500 грн., реєстрація юридичної особи залежить від організаційно-правової форми та становить 2000-2500 грн.

Скільки платити податку на місяць?

Розмір податків залежить від системи оподаткування, а також від того чи це юридична особа або це фізична особа-підприємець.

Фізична особа-підприємець може перебувати на загальній системі оподаткування або обрати спрощену систему оподаткування. Так само, у визначених законодавствах випадках юридичні особи можуть також обрати спрощену систему оподаткування.

Загальна система оподаткування ФОП

Ставка податку ФОП на загальній системі оподаткування становить 15%. При цьому 15% сплачується не від загального доходу, а від чистого. Чистий дохід розраховується шляхом відрахування від виручки (загальний дохід) підтверджених витрат, пов’язаних із здійсненням підприємницької діяльності.

У випадках якщо чистий місячний дохід від підприємницької діяльності перевищує 12180 грн (10 мінімальних заробітних плат), розмір доходу що перевищує вказану суму оподатковується по ставці 20 %.

Безумовні плюси загальної системи – не отримав дохід, податку не сплачуєш. Але якщо отримав 100 000 грн чистого доходу, То, будь ласка 20 000 грн., сплати.

Загальна система оподаткування юридичних осіб

У випадках, якщо юридична особа не обрала спрощену систему оподаткування, її господарська діяльність має оподатковуватися на загальних підставах. При цьому, у вказаній публікації ми не будемо торкатися особливостей оподаткування, в тому числі ПДВ, а зазначимо головне правило – ставка податку підприємств встановлена у розмірі 18 % від його прибутку.  

Спрощена система оподаткування

Для певних категорій ФОП та юридичних осіб законодавством передбачена можливість обрання спрощеної системи оподаткування:

  • перша група (ФОП, що не використовують найману працю, обсяг доходу 300 000 грн на рік, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню) – в межах 10 % мінімальної заробітної плати, що визначена станом на 1 січня поточного року. Тобто у 2015 році розмір єдиного податку становитиме 128 грн. 
  • друга група (ФОП, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб, а обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень – в межах 20 % мінімальної заробітної плати, що визначена станом на 1 січня поточного року. Тобто у 2015 році розмір єдиного податку становитиме 256 грн. 
  • третя група (ФОП, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи — суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20000000 гривень) –2 відсотки доходу у разі сплати податку на додану вартість згідно з цим Кодексом та 4 відсотки доходу у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку;
  • четверта група (сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків) – залежить від сільгоспдіяльності.

Єдиний соціальний внесок

У визначених законодавством випадках сплачується єдиний соціальний внесок (ЄСВ). Підприємства сплачують ЄСВ з урахуванням кількості осіб, що працюють з ними на підставі трудових та цивільних договорів.

Про розмір єдиного соціального внеску читайте тут.

Отже цілком можливо розрахувати ймовірний розмір податків, що необхідно буде сплатити, якщо ви вирішите почати власний бізнес.

Звертайтесь за отриманням юридичної допомоги +38 (068) 628-70-90 

 
Читайте також:  Юридична консультація 53 Внесення змін до Конституції щодо децентралізації

Оцініть, будь ласка, змістовність та корисність статті

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезды (7 голосів, середняя оцінка: 5,00 из 5)
Якщо стаття була корисна - ставте лайк та робіть репост:
Facebook
Twitter
Visit Us

Ваш комментарий

You have to agree to the comment policy.

© 2017 Юрист-блог // Дизайн и поддержка: GoodwinPress.ru

Запрошую приєднатися до Юрист-блогу у соцмережах: