fbpx
06 Листопада 2014      549    

Зміна фізичною особою-підприємцем місця проживання (покрокова інструкція дій)

zmina-pidpriemcem-mistsya-progivannia

Абсолютно нормальним для будь якої особи змінити місце свого проживання. Але для підприємців, крім обов’язку зареєструвати таку зміну відповідно до Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання” (проставляється відповідний штампу у паспорті), вказана дія має й інші наслідки.

Правові наслідки зміни підприємцем місця проживання

Відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” в Єдиному державному реєстру серед іншого міститься інформація про місце проживання фізичної особи-підприємця.

З метою забезпечення достовірності та об’єктивності відомостей, що містяться ЄДР, підприємець зобов’язаний повідомити про зміну свого місця проживання.

Слід звернути увагу, що вказаним Законом передбачено однією з підстав постановлення судом рішення про припинення підприємницької діяльності підприємця наявність в державному реєстрі відомостей про відсутність фізичної особи-підприємця за зазначеним місцем проживання.

Крім цього, інформація про проживання підприємця в ЄДР знаходиться у розпорядженні податкових органів, які у разі отримання повідомлення про зміну місця проживання підприємця вносять також відповідні зміни до облікових даних платника податку. У випадках переміни адміністративно-територіальної одиниці платник податку переводиться на обслуговування з одного контролюючого органу до іншого.

Саме тому для належного забезпечення організації взаємодії з різними контролюючими органами оновлення інформації про місце проживання є також важливим.

 
Читайте також:  Як повернути аванс від контрагента за договором [неочевидні положення законодавства про попередню оплату]

Крім того, відомості про місце проживання підприємця зазначаються в виписці – документі, що використовується для ідентифікації суб’єктів господарювання в ході здійснення господарської діяльності, а також відкриття рахунків в банках.

Так, Цивільним процесуальним кодексом України передбачено можливість надсилання судових повісток фізичним особам-підприємцям за місцем їх проживання відповідно до ЄДР. У разі якщо інформація в такому реєстрі не буде актуальною процесуальні дії можуть відбутися без участі підприємця.

Таким чином, хоча законодавством України не встановлено спеціальної відповідальності для підприємців за неповідомлення про зміну реєстрації, вказані вище обставини можуть в окремих випадках мати негативні наслідки.

Порядок дій (покрокова інструкція дій) для внесення змін до відомостей про місце проживання фізичної особи-підприємця

Порядок дій в даному випадку є достатньо простий.

Після реєстрації зміни місця проживання у відповідних органах Державної міграційної служби України (відбувається шляхом проставлення відповідного штампу реєстрації місця проживання у паспорті), необхідно підготувати пакет документів та надати або направити його у встановленому порядку державному реєстратору за новим місцем знаходження.

Перелік документів, що подається (надсилається) державному реєстратору, для реєстрації зміни місця проживання:

  • заповнена реєстраційна картка на проведення змін (форма № 11);
  • квитанція про сплату реєстраційного збору за проведення реєстрації змін (розмір збору становить 17 грн.). Реквізити по сплаті шукайте на сайті Державної реєстраційної служби.

Не забудьте взяти документ, що посвідчує особу, коли підете до державного реєстратора.

Заповнення Реєстраційної картки на проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу-прідприємця

Для того аби завантажити бланк реєстраційної картки перейдіть за наступним посиланням.

Приклад заповнення реєстраційної картки скачуйте тут.

FAQ (найбільш запитувані питання) по зміні місця проживання підприємців

Обов’язково особисто подавати документи реєстратору?

Подання документів у таких випадку може здійснюватися як особисто, так і шляхом надсилання переліку документів поштовим відправленням з описом вкладення. В той же час в другому випадку справжність підпису на реєстраційній картці посвідчується нотаріусом.

Чи можна заповнити реєстраційну картку на російській мові?

Реєстраційна картка заповнюється тільки на українській мові.

Замість висновків

zmina-pidpriemcem-mistsa-progivanna

Залишилось щось незрозумілим? Залишайте питання у коментарях. Також ми будемо вдячні, якщо нам підкажете, які теми для Вас будуть цікавими.

Читайте також:  Україна: Юридичні акценти. Грудень 2016

Оцініть змістовність та корисність статті

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезды (2 голосів, середняя оцінка: 5,00 из 5)


© 2018 ЮРИСТ-БЛОГ · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Дизайн та підтримка: GoodwinPress.ru