Юридична консультація 34 Реєстрація юридичної особи: 5 важливих положень

ЮБ реєстація юридичної особи 2Загальні положення державної реєстрації юридичної особи

Відповідно до законодавства України юридична особа вважається створеною виключно після її державної реєстрації.

Державна реєстрація юридичної особи являє собою засвідчення факту її створення або припинення шляхом внесення відповідних відомостей до Єдиного державного реєстру (ЄДР).

Державна реєстрація проводиться за місцем знаходженням юридичної особи. Місце знаходження юридичної особи визначається в залежності від адреса органу або особи, які відповідно до її установчих документів чи закону виступають від її імені.

Реєстрація проводиться державними реєстраторами Державної реєстраційної служби України.

Також читайте: Юридична консультація 13 Реєстрація фізичної особи, яка бажає стати підприємцем

Адреси необхідних Вам органів державної реєстрації та їх контактні телефони ви можете знайти за посиланням: drsu.gov.ua/show/11245.

Документи, що подаються державному реєстратору для проведення державної реєстрації юридичної особи

  • Заповнена реєстраційна картка на проведення державної реєстрації юридичної особи, утвореної шляхом заснування нової юридичної особи (форма №1). Ви можете безкоштовно завантажити приклад заповнення реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи (форма №1: лист 1, 2, 3, 4). Реєстраційна картка заповнюється машинодруком або від руки друкованими літерами. Підпис особи, уповноваженої діяти від імені юридичної особи на реєстраційній картці має бути засвідчений відповідною посадовою особою в установленому порядку.
  • Примірник оригіналу рішення засновників або уповноваженого ним органу про створення юридичної особи.
  • Два примірники установчих документів (статут юридичної особи, засновницький договір між учасниками).
  • Документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації (квитанція про сплату). Вартість реєстраційного збору для юридичних осіб становить 170 грн.
  • Інформація з документами, що підтверджують структуру власності засновників — юридичних осіб, яка дає змогу встановити фізичних осіб — власників істотної участі цих юридичних осіб.
Читайте також:  Новели Закону України «Про електронну комерцію»

В окремих випадках, щодо окремих суб’єктів господарювання, зокрема фермерських господарств, суб’єктів, що мають засновниками іноземні юридичні особи тощо вимагається подання інших документів.

Наведені документи повинні бути викладені державною мовою.

Перевірка наявності/відсутності підстав, що визначені законодавством, для відмови у проведенні реєстрації

Після подачі документів державному реєстратору останній має перевірити чи не має будь яких перешкод у проведенні державної реєстрації.

Тому обов’язково перевірте:

  • щоб відомості у поданих документах повністю співпадали з відомостями, зазначеними у реєстраційній картці;
  • усі документи, що подаються, викладені українською мовою та відповідають законодавчо встановленим вимогам;
  • правильність створення юридичної особи (відсутність обмежень окремих осіб новоствореної юридичної особи на заняття відповідних посад, правильність написання її найменування тощо)

Внесення державним реєстратором відомостей про юридичну особу до ЄДР

Видача виписки з Єдиного державного реєстру

При цьому слід зазначити, що 25.05.2012 були внесені зміни до Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців”, відповідно до яких існування свідоцтва про державну реєстрацію в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців фактично було скасовано. При цьому, документом для ідентифікації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців під час провадження господарської діяльності, що містить відомості про них, відповідно до положень вказаного Закону є виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

Читайте також:  «Право имею» или топ-10 легальных способов затянуть судебный процесс на примере отдельного дела

Сподіваємося, що 5 фундаментальних положень для реєстрації юридичної особи стали для Вас зрозумілими, а тому проведення реєстрації юридичної особи відбудеться без проблем.

При цьому, звертаємо увагу на те, що Законом про реєстрацію встановлено чимало особливостей, що мають бути враховані з метою відсутності відмови.

Якщо виникнуть труднощі – звертайтеся! Вся інформація про надання допомоги по реєстрації новоствореної юридичної особи міститься за цим посиланням.

Звертайтесь за отриманням юридичної допомоги +38 (068) 628-70-90 

 

Оцініть, будь ласка, змістовність та корисність статті

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезды (3 голосів, середняя оцінка: 5,00 из 5)
Якщо стаття була корисна - ставте лайк та робіть репост:
Facebook
Twitter
Visit Us

Ваш комментарий

You have to agree to the comment policy.

© 2017 Юрист-блог // Дизайн и поддержка: GoodwinPress.ru

Запрошую приєднатися до Юрист-блогу у соцмережах: