Юридична консультація 47: Яку відповідальність може нести засновник (учасник) товариства?

iskovoe-zayavlenieЗасновник (учасник) юридичної особи може нести у передбачених законодавствах випадках цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність.

Щодо цивільної відповідальності а також інших зобов’язань фінансового характеру учасника юридичної особи слід зазначити, що така особа не несе відповідальності за зобов’язаннями юридичної особи, якщо інше не визначене законодавством. Це означає, що за загальним правилом, фінансові ризики учасника обмежуються розміром його внеску (вкладу до статутного капіталу). Проте в окремих випадках законодавство встановлює додаткову майнову відповідальність за резульатами діяльності юридичної особи (наприклад, товариство з додатковою відповідальністю).

Щодо адміністративної або кримінальної відповідальності, то слід зазначити, що якщо учасник юридичної особи не входить до органів управління такої особи, то будь якої відповідальності така особа за діяльність суб’єкта господарювання, а також прийняті рішення учасник не несе. Водночас, учасники можуть мати визначені законодавством обов’язки, зокрема, додержуватися установчих документів товариства і виконувати рішення загальних зборів та інших органів управління товариства, виконувати свої зобов’язання перед товариством, в тому числі і пов’язані з майновою участю, а також вносити вклади (оплачувати акції) у розмірі, порядку та засобами, передбаченими установчими документами, не розголошувати комерційну таємницю та конфіденційну інформацію про діяльність товариства.

За невиконання (неналежне виконання) вказаних обов’язків законодавством в окремих випадках може бути передбачена відповідальність. Так, ст. 231 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за незаконне розголошення комерційної таємниці, що спричинило істотну шкоду.

Читайте також:  Юридична консультація 54 Призначення та проведення експертизи у цивільному судочинстві

Якщо стаття була корисна - ставте лайк та робіть репост:
Facebook
Twitter
Visit Us

 

Мені приємно, що Ви дочитали статтю до самого кінця. Прошу зволікти ще одну секундочку та оцінити корисніть інформації. Завчасно дякую!

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезды (4 голосів, середняя оцінка: 4,50 из 5)

Якщо у Вас є невелике питання по суті статті - залишайте його у коментарях, та отримуйте компетентну відповідь.
Якщо Вам необхідна моя повноцінна юридична допомога у сімейних, житлових, спадкових, договірних, інших цивільних питаннях (як правило в межах м. Києва та Київської області) ДЗВОНІТЬ мені у робочі дні з 9-00 до 19-00 за телефонами: +38 096 961 51 55 або +38 095 431 19 91. 

Інше цікаве на Юрист-блозі:

Читайте також:  Юридична консультація 61 Спадкування за заповітом

Обсуждение: есть 1 комментарий

  1. михайло петрович:

    lj,hjuj lyz xtrf. dslgjdsls з пов.м.п 097 23057 58

    Ответить

Ваш комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2017 Юрист-блог // Дизайн и поддержка: GoodwinPress.ru

Запрошую приєднатися до Юрист-блогу у соцмережах: