Юридична консультація 25: Як змінити цільове призначення земельної ділянки?

Місце розташування земельної ділянки визначає компетенцію щодо права на зміну її цільового призначення за відповідною радою(райдержадміністрацією, далі будемо в усіх випадках згадувати як орган місцевого самоврядування чи рада), як органом місцевого самоврядування (орган державної влади), на території якого така земельна ділянка розташована.

Зміна цільового призначення вказаної земельної ділянки відповідно до Порядку зміни цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб (затверджений постановою  Кабінету Міністрів України 11.04.2002 № 502), може проводитися за відповідним алгоритмом.

Алгоритм зміни цільового призначення земельної ділянки:

1. Подання документів

Власник земельної ділянки подає відповідну заяву (клопотання) до відповідної ради.

При цьому до заяви (клопотання) додаються:

а) копія державного акта на право власності на земельну ділянку;

б) для юридичної особи — власника земельної ділянки — копія установчого документа та копія свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи. Громадянин-власник має надати копію паспорту

в) документи щодо наявності або відсутності встановлених обмежень (обтяжень) та земельних сервітутів на використання земельної ділянки;

г) обґрунтування необхідності зміни цільового призначення земельної ділянки із зазначенням її розміру.

2. Розгляд заяви 

Орган місцевого самоврядування розглядає заяву (клопотання) і в разі згоди на зміну цільового призначення земельної ділянки дає дозвіл на підготовку проекту її відведення:

— складання проекту відведення земельної ділянки, якщо зміні цільового призначення підлягає її частина;

— перепогодження проекту відведення земельної ділянки з відповідними органами виконавчої влади, якщо зміні цільового призначення підлягає вся земельна ділянка.

3. Складання проекту відведення земельної ділянки 

На замовлення власника земельної ділянки землевпорядною організацією (на договірних засадах, типовий договір про розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки затверджений постановою  Кабінету Міністрів України від 04.03.2004 № 266) складається проект відведення земельної ділянки, цільове призначення якої змінюється.

До договору замовник додає вихідну документацію, необхідну для розроблення проекту землеустрою. Проект відведення земельної ділянки розробляється на основі завдання, затвердженого замовником, що є невід’ємною частиною договору на проведення відповідних робіт.

Землевпорядна організація у встановлений договором строк розробляє проект землеустрою, який включає текстові та графічні матеріали, обов’язкові положення, встановлені завданням на розроблення проекту, інші дані, необхідні для вирішення питання щодо відведення земельної ділянки, та погоджує проект з землевласником. (Порядок розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок затверджений постановою  Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 № 677).

4. Погодження

Проект відведення земельної ділянки погоджується або перепогоджується з органом земельних ресурсів, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органом містобудування і архітектури та охорони культурної спадщини (процедуру погодження організовує землевпорядна організація), а також підлягає державній землевпорядній експертизі(проводиться органом земельних ресурсів відповідно до законодавства).

5. Подання матеріалів для прийняття рішення 

Після одержання позитивного висновку державної експертизи замовник подає проектні матеріали до відповідної ради для прийняття рішення.

6. Розгляд та прийняття рішення 

Рада розглядає проектні матеріали та приймає рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки, яка розташована в межах населеного пункту.

7.  Оформлення державного акту 

Рішення органу місцевого самворядування про зміну цільового призначення земельної ділянки є підставою для оформлення державного акта на право власності на земельну ділянку із зміненим цільовим призначенням.Заповнення державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою покладається на Державне підприємство Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах та його структурні підрозділи.

Звертайтесь за отриманням юридичної допомоги +38 (068) 628-70-90 

 
Читайте також:  Видача розписки за договором позики

Оцініть, будь ласка, змістовність та корисність статті

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезды (Ще не оцінювали)
Якщо стаття була корисна - ставте лайк та робіть репост:
Facebook
Twitter
Visit Us

Ваш комментарий

You have to agree to the comment policy.

© 2017 Юрист-блог // Дизайн и поддержка: GoodwinPress.ru

Запрошую приєднатися до Юрист-блогу у соцмережах: