Як призупинити діяльність фізичної особи-підприємця або юридичної особи, що перебувають на спрощеній системі оподаткування

Призупинення діяльності ФОП, юридичної особи Юрист блогЧас від часу у фізичних осіб-підприємців або юридичних осіб, що перебувають на спрощеній системі оподаткування (сплачують єдиний податок), виникає питання необхідності тимчасово зупинити свою діяльність і при цьому не сплачувати належні суми податків, а також Єдиного соціального внеску.

Зазначене пов’язано з тим, що відповідно до Податкового кодексу України сплата єдиного податку, зокрема платниками єдиного податку, що належать до 1 та 2 групи, має здійснюватися незалежно від результатів здійснюваної ними господарської діяльності.

Також, відповідно до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, єдиний внесок нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе та членів сім’ї, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу. Детальніше як визначається сума ЄСВ читайте у нашій публікації Що таке єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування? Коли і скільки сплачувати єдиного внеску фізичним особам-підприємцям?

Повна інформація про мої послуги, перелік заходів, що здійснюються мною під час надання правової допомоги, їх вартість - у посиланні наприкінці статті ⇓⇓⇓  

Таким чином вказані сплати носять фіксований характер.

Так, наприклад, фізична-особа підприємець, яка перебуває на спрощеній системі оподаткування (2 група), щомісяця вимушена сплачувати приблизно 627 грн.

Читайте також:  Видача розписки за договором позики

При цьому, законодавство України не містить такого правового механізму як “призупинення підприємницької діяльності” для фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб, що обрали спрощену систему оподаткування.

Які можливі є варіанти уникнення сплати вказаних платежів?

Перш за все проаналізуємо окремі правові положення Податкового кодексу України та Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

Так, статтями 167, 177 Податкового кодексу України визначено, що доходи фізичних осіб – підприємців, що не перебувають на спрощеній системі оподаткування, отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності, оподатковуються за ставкою 15 відсотків від чистого оподатковуваного доходу (різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця).

Юридичні особи, що відмовилися від спрощеної системи оподаткування, сплачують податок на прибуток підприємств. За загальним правилом юридичні особи сплачують 15 відсотків від будь-якого доходу, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду, з урахуванням особливостей, визначених розділом ІІІ Податкового кодексу України.

Відповідно до статті 7 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” єдиний внесок для фізичних осіб – підприємців нараховується на суми доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, та на суму доходу, що розподіляється між членами сім’ї фізичних осіб – підприємців, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

Читайте також:  Що приніс нам Закон України «Про Державний бюджет України на 2016 рік»?

Таким чином, аналіз наведених положень вказує на наявність в законодавстві окремих норм, що встановлюють необхідність сплату платежів (податку та ЄСВ) виключно від результатів господарської діяльності.

Враховуючи вказане, варіантом заміни механізму “призупинення підприємницької діяльності” є перехід на загальну систему оподаткування.

Відповідно до п. 299.15 Податкового кодексу України свідоцтво платника податку анулюється за рішенням контролюючого органу у разі подання платником податку заяви щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених цим Кодексом, в останній день календарного кварталу, в якому подано заяву щодо такої відмови. З анулюванням свідоцтва відбувається фактичний перехід на загальну систему оподаткування.


ЗАМОВИТИ ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ (юридичні послуги платні!)

 

Оцініть змістовність та корисність статті

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезды (30 голосів, середняя оцінка: 4,27 из 5)


Обсуждение: оставлено 2 коммент.

 1. ... сказав:

  Доброго дня….
  Хотіла б уточнити….чи запитати…
  Я ПП….але уже 2 роки не займаюся підприємницькою діяльність…тобто “призупинена”…
  На даний час перебуваю за кордоном. Повернутися на Україну..наразі немаю змоги…
  Якщо повернуся в 06.2017….щоб повністю закрити ПП. необхідно буде сплатити податок за 6 місяців??????
  Дякую

  Відповіcти
  1. Юрист-блог сказав:

   Якщо на загальій системі – то тільки ЄСВ, на спрощеній – ще й єдиний податок.

   Відповіcти

Ваш коментар

You have to agree to the comment policy.

© 2017 Юрист-блог // Дизайн и поддержка: GoodwinPress.ru