Відповіді на правові питання читачів Юридичного порталу «Юрист-блог»

Юрист-блог ответы на правовые вопросы

 1. Порядок спадкування за відсутності документів, що підтверджують право власності на нерухоме майно спадкодавця (Іван, 20.01.2014) Відповідь PDF
 2. Чи може власник самостійно виписати з житла квартиранта, строк корстування приміщенням якого закінчився (Поліна, 17.01.2013)? Відповідь PDF
 3. Які правові наслідки подання заяви про зняття з реєстрації в центрі зайнятості? (Віка, 26.12.2013): Відповідь PDF

Звертайтесь за отриманням юридичної допомоги +38 (068) 628-70-90 

 

Оцініть, будь ласка, змістовність та корисність статті

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезды (1 голосів, середняя оцінка: 5,00 из 5)
Якщо стаття була корисна - ставте лайк та робіть репост:
Facebook
Twitter
Visit Us

Обсуждение: 8 комментариев

 1. Назар:

  Здраствуйте.Страхова відмовилася оплатити ремонт автомобіля який я заподіяв одній особі зараз вимагає від мене моральної компенсація у розмірі 10500 грн і матеріальної компенсації у вигляді 28000 тисяч.
  З моменту ДТП пройшло більше 9 місяців.
  Що в такому випадку робити?

  Ответить
  1. Юрист-блог:

   Назар, відверто кажучи на ДТП ми не спеціалізуємося.
   Але в будь-якому випадку необхідно вивчати усі матеріали, причини відмови виплати, можливість оскарження у суді такого рішення, тощо.

   Ответить
 2. Снежана:

  здравствуйте. с бывшим мужем в разводе 2 года. ребенку три года. хочу выехать на пмж но муж разрешение не дает. как это можно сделать проще как? влияет ли замужество или работа за границей как то. можно ли через суд получить на это разрешение и реально ли это.

  Ответить
  1. Юрист-блог:

   Снежана, теоретически варианты есть. Необходимо изучать документы и думать про возможные варианты. Если есть потребность решить ситуацию — набирайте меня, будем искать оптимальные пути.

   Ответить
 3. Олена:

  Дуже дякую за відповідь. Скажіть, будь ласка, ми ще зробили там ремонт. Нам його через суд компенсують. І ще вони обіцяли зробити газифікацію (хоча в договорі це не вказали), але не зробили і лічильники ніякі не встановили.

  Ответить
  1. Алексей Петрович (Юрист-блог):

   Олена!
   Правові підстави для компенсації вартості ремонту в судовому порядку є малоймовірними – оскільки навіть у разі позитивного вирішення судом питання щодо визнання недійним пункту щодо формування вартості з урахуванням курсу долару (як таке, що не є справедливим), таке рішення суду не призведе до визнання недійним договору в цілому.
   А тому, у разі якщо у вашому договорі не міститься інших застережень, відшкодування вартості ремонту, на нашу думку, не повинно проводитися.
   Щодо газифікації зазначаємо, що будь які зобов’язання сторін виникають або з прямої вказівки нормативно-правових актів або з положень договору. Будь які домовленості, які не закріплені у письмовій формі фактично не можуть слугувати підставами для претензій.
   Лише у випадку, якщо обладнання газом та встановлення газовими лічильниками прямо передбачено будь-якими рішеннями (зокрема забудовника, які погодженні відповідними державними органами) або нормативно-правовими актами, такі претензії будуть обґрунтовані.
   Проте, вказані рекомендації сформульовані виключно на підставі типових ситуацій та загального сприйняття викладеної Вами інформації. Вивчення документальних матеріалів та отримання інших пояснень може в окремих випадках мати наслідком зміну викладених висновків.

   Ответить
 4. Олена:

  У договорі на покупку квартири у забудовника є пункт, згідно з яким остаточний платіж в гривні прив’язаний до курсу долара. Враховуючи темп зростання курсу долара в Україні починаючи з лютого 2014 і станом на листопад збільшення платежів досягло 90%. Чи можливий варіант виключити з договору пункт прив’язки до долара, враховуючи те, що при укладанні договору: 1. Покупець не мав можливості спрогнозувати такий ріст курсу валюти (падіння гривні); 2. На ситуацію з курсом покупець не може ніяк вплинути; 3. Оплата платежу з урахуванням курсу валюти призводить до суттєвого погіршення фінансового стану покупця; 4. Змінилися істотні умови договору — ціна. 5. Кредитування банків призупинилося. Що можна зробити в цій ситуації? Забудовник на поступки не йде. Чи можна це в суді оскаржити?

  Ответить
  1. Алексей Петрович (Юрист-блог):

   Відповідно до положень Цивільного кодексу зміна або розірвання договору можлива виключно за згодою сторін. Отже слід виходити саме із визначених в Договорі умов.
   Теоретичним можливим є визнання вказаних обставин форс-мажором. В той же час, відповідно до регламенту № 40 Торгово-промислової палати України про порядок засвідчення форс-мажорних обставин (див. Юридичну консультацію 40) зміна офіційного або комерційного курсу не визнається форс-мажором. Хоча вказаний регламент враховуючи компетенцію ТПП не в повній мірі застосовуються до таких договірних відносин, підтвердити такі обставини як форс-мажорні навряд чи буде можливим.
   Також Цивільний кодекс містить положення про можливість зміни умов договору в судовому порядку у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися в ході укладення договору.
   Разом з тим слід взяти до уваги, що позиція Верховного Суду України є такою, що фінансова криза, в т.ч. зміна курсу валют, не є істотною зміною обставин.
   Єдиним можливим варіантом є звернення до суду із позовом про визнання недійсним вказаного положення, як такого, що не відповідає ст. 18 Закону України “Про захист прав споживачів”, а саме є таким, що обмежує права споживача. Так відповідно до п. 13 вказаної статті несправедливою є умова договору щодо визначення ціни товару на момент його поставки споживачеві або надання продавцю (виконавцю, виробнику) можливості збільшувати ціну без надання споживачеві права розірвати договір у разі збільшення ціни порівняно з тією, що була погоджена на момент укладення договору.
   В той же час, варто зазначити, що і в цьому випадку судові перспективи не є однозначними.
   Готові Вам надати більш детальну консультацію та надати необхідну допомогу.

   Ответить

Ваш комментарий

You have to agree to the comment policy.

© 2017 Юрист-блог // Дизайн и поддержка: GoodwinPress.ru

Запрошую приєднатися до Юрист-блогу у соцмережах: