Чому фізична особа перед початком здійснення підприємницької діяльності має реєструватися?

Сьогодні я хочу розібрати дуже просту тему, але все ж таки, що обов’язково потребує уваги: чи зобов’язана фізична особа перед тим, як почати здійснювати отримання доходів, зареєструватися як суб’єкт підприємництва?

Конституцією України закріплено Ваше право (і кожного громадянина) на підприємництво, тобто діяльність, метою якої є отримання прибутку.

Як каже нам Цивільний кодекс, реалізація цього права може бути розпочата лише з моменту реєстрації.

Також і Господарський кодекс визначає:Суб’єкти господарювання підлягають державній реєстрації.

Повна інформація про мої послуги, перелік заходів, що здійснюються мною під час надання правової допомоги, їх вартість - у посиланні наприкінці статті ⇓⇓⇓  

Громадянин у сфері господарювання визнається суб’єктом господарювання у разі здійснення ним підприємницької діяльності тільки за умови державної реєстрації його як підприємця.

Отже, з огляду на наведені положення, дохід отриманий від підприємницької діяльності але без такої реєстрації слід вважати таким, що отриманий з порушеннями закону.

Можливі правові наслідки здійснення підприємницької діяльності без реєстрації

  1. У випадках, коли фізична або не зареєстрована у державних органах, це є  ознакою фіктивної діяльності суб’єкта господарювання та дає підстави звертатися до суду про припинення діяльності фізичної особи. При цьому звертаємо увагу! У випадках, коли фізична особа без реєстрації уклала договори, вона має їх виконувати та не повинна оспорювати з причин, що начебто вона не є підприємцем.
  2. Провадження господарської діяльності без державної реєстрації тягне накладення штрафу  з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.
  3. Оформлення інших дозвільних документів (ліцензії, патенти, дозволи тощо) без державної реєстрації буде не можливим.


Читайте також:  Видача розписки за договором позики
ЗАМОВИТИ ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ (юридичні послуги платні!)

 

Оцініть змістовність та корисність статті

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезды (7 голосів, середняя оцінка: 3,86 из 5)


Обсуждение: оставлено 7 коммент.

  1. Тетяна сказав:

    Куди можна поскаржитися на людину,яка проводить торгівлю,а не являється приватним підприємцем.І що їй за це може бути?

    Відповіcти
    1. Юрист-блог сказав:

      Тетяна, скаржитися можна до фінансових органів та національної поліції. Відповідальність за здійснення діяльності без реєстрації передбачена ст. 164 КпАП.

      Відповіcти
  2. Ігор сказав:

    Доброго дня Вам, підкажіть будь ласка, дуже потрібно знати, чи буде дійсний договір згідно закону між фізичними особами, які не являються підприємцями, ДОГОВІР на виконання ДИЗАЙН ПРОЕКТУ, тобто перелік графічних креслень та зображень, роздрукованих на папері, чи це законно? можливо є якісь інші нюанси укладання таких договорів без реєстрації приватного підприємця? Дякую на перед за відповідь=)

    Відповіcти
    1. Юрист-блог сказав:

      Укладати вказані договори можна і не будучи підприємцем.

      Відповіcти
      1. ІГОР сказав:

        Дякую ще раз за відповідь, і ще одне, можливо ви знаєте де це прописано в законі? Де я можу це прочитати? Дуже буду вдячний=)

        Відповіcти
        1. Юрист-блог сказав:

          Це загальні положення цивільного законодавства.

          Відповіcти
  3. Serj сказав:

    Підскажіть будласка, чи є господарською діяльністю здача в оренду фізичною особою власного нерухомого майна, за умови річного декларування та сплати 15% ПДФО з отриманих доходів?

    Відповіcти

Ваш коментар

You have to agree to the comment policy.

© 2017 Юрист-блог // Дизайн и поддержка: GoodwinPress.ru