Чому фізична особа перед початком здійснення підприємницької діяльності має реєструватися?

Сьогодні я хочу розібрати дуже просту тему, але все ж таки, що обов’язково потребує уваги: чи зобов’язана фізична особа перед тим, як почати здійснювати отримання доходів, зареєструватися як суб’єкт підприємництва?

Конституцією України закріплено Ваше право (і кожного громадянина) на підприємництво, тобто діяльність, метою якої є отримання прибутку.

Як каже нам Цивільний кодекс, реалізація цього права може бути розпочата лише з моменту реєстрації.

Також і Господарський кодекс визначає:Суб’єкти господарювання підлягають державній реєстрації.

Громадянин у сфері господарювання визнається суб’єктом господарювання у разі здійснення ним підприємницької діяльності тільки за умови державної реєстрації його як підприємця.

Отже, з огляду на наведені положення, дохід отриманий від підприємницької діяльності але без такої реєстрації слід вважати таким, що отриманий з порушеннями закону.

Можливі правові наслідки здійснення підприємницької діяльності без реєстрації

  1. У випадках, коли фізична або не зареєстрована у державних органах, це є  ознакою фіктивної діяльності суб’єкта господарювання та дає підстави звертатися до суду про припинення діяльності фізичної особи. При цьому звертаємо увагу! У випадках, коли фізична особа без реєстрації уклала договори, вона має їх виконувати та не повинна оспорювати з причин, що начебто вона не є підприємцем.
  2. Провадження господарської діяльності без державної реєстрації тягне накладення штрафу  з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.
  3. Оформлення інших дозвільних документів (ліцензії, патенти, дозволи тощо) без державної реєстрації буде не можливим.

Відправити заявку на отримання юридичної консультації

Читайте також:  Як повернути аванс від контрагента за договором [неочевидні положення законодавства про попередню оплату]
 

Оцініть змістовність та корисність статті

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезды (6 голосів, середняя оцінка: 3,67 из 5)

© 2017 Юрист-блог // Дизайн и поддержка: GoodwinPress.ru