Правові позиції Верховного Суду України з деяких питань

Верховний Суд УкраїниПостанова ВСУ від 15.05.2012 № 3-28гс12:

Відсутність запланованих у бюджеті коштів не звільняє орган державної влади від виконання договірних зобов’язань.

Постанова ВСУ № 6-79цс13:

У випадку передачі подружжям майна до статутного фонду приватного підприємства єдиним власником майна стає таке підприємство. В такому випадку у іншого з подружжя право власності трансформується у право вимоги (зобов’язальне) право, сутність якого полягає в праві вимагати виплати половини вартості внесеного майна.

Постанова ВСУ від 11.09.2013:

У випадку ліквідації юридичної особи внаслідок банкрутства відбувається припинення укладених такою юридичною особою договорів. Також припиняються договори, що пов’язані з виконанням основного договору, зокрема договір іпотеки. В такому випадку (банкрутство юридичної особи), майновий поручитель не повинен відповідати заставленим майном перед кредитором юридичної особи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Правові висновки, наведені у рішеннях Конституційного Суду України у 2012 році (частина 1)

Постанова ВСУ від 12.06.2012 № 21-128а12:

Чи можна просити суд не просто скасувати незаконне рішення про відмову у видачі дозволу, а й зобов’язати відповідний орган державної влади видати необхідний документ? Висновок ВСУ полягає в тому, що адміністративний суд не може втручатися в дискрецію (вільний розгляд відповідно до компетенції) органу державної влади. Заміна судом суб’єкту владних повноважень у реалізації відповідних функцій є неможливою.

Читайте також:  «Право имею» или топ-10 легальных способов затянуть судебный процесс на примере отдельного дела

Водночас!

У своїй ухвалі Вищий адміністративний суд України від 12.03.2013 № К/1999/22575/12 вказав на те, що у випадку, якщо суд встановить факт того, що орган державної влади вичерпав можливість для прийняття рішення, суд має право зобов’язати останнього прийняти єдине можливе рішення.

Постанова ВСУ від 04.09.2013 № 6-73цс13:

Наявність судового рішення про стягнення з боржника на користь кредитора заборгованості за кредитним договором не звільняє боржника від відповідальності за невиконання грошового зобов’язання та не позбавляє кредитора права на отримання сум шляхом звернення стягнення на передане боржником в іпотеку нерухоме майно.

Постанова ВСУ від 20.08.2013 № 3-15гс13:

У випадку, коли відбувається передача права власності на об’єкт нерухомості, що розміщений на земельній ділянці, що перебуває у користування (власності), до нового власника переходить право власності (користування)  земельною ділянкою на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача.

Звертайтесь за отриманням юридичної допомоги +38 (068) 628-70-90 

 

Оцініть, будь ласка, змістовність та корисність статті

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезды (Ще не оцінювали)
Якщо стаття була корисна - ставте лайк та робіть репост:
Facebook
Twitter
Visit Us

Вам ці статті також можуть бути цікаві:

Читайте також:  Як повернути аванс від контрагента за договором [неочевидні положення законодавства про попередню оплату]

Ваш комментарий

You have to agree to the comment policy.

© 2017 Юрист-блог // Дизайн и поддержка: GoodwinPress.ru

Запрошую приєднатися до Юрист-блогу у соцмережах: