fbpx

Коли і скільки сплачувати єдиного податкуВ одній з попередніх публікацій ми писали про єдиний податок та спрощену систему оподаткування, її суть та загальні положення.

Зараз ми переходимо до більш конкретних моментів, а саме який єдиний податок встановлено в Україні, в якому розмірі необхідно юридичним та фізичним особам-підприємцям (ФОП) його сплачувати.

У зв’язку з прийняттям Закону України “Про державний бюджет на 2017 рік” аналітичний матеріал публікацію доповнено розділом про сплату єдиного податку у 2017 році.

Як обчислюється розмір єдиного податку?

Розмір єдиного податку, що підлягає сплаті, визначається з урахуванням групи єдиного податку та встановлюється:

  • або у відсотках від розміру мінімальної заробітної плати на початок року/прожиткового мінімума (їх розмір визначається на підставі Закону про державний бюджет на відповідний рік) – фіксована ставка;
  • або у відсотках від доходу – відсоткова ставка.

Для першої і другої групи платників єдиного податку фіксована ставка встановлюється відповідними органами місцевого самоврядування (сільськими, селищними та міськими радами) в залежності від виду діяльності в таких межах:

  1. для першої групи – в межах від 0% до 10 % прожиткового мінімума;
  2. для другої групи – в межах від 0% до 20 % мінімальної заробітної плати.

Для третьої групи платників єдиного податку відсоткова ставка визначається:

  1. у розмірі 3% доходу у разі сплати ПДВ;
  2. у розмірі 5% доходу у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

Також, єдиний податок у розмірі 5 % від доходу сплачують суб’єкти господарювання, що здійснюють виробництво, постачання або продаж ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Для отримання практичної допомоги звертайтеся за правовою допомогою до адвоката.

Скільки платити єдиного податку у 2017 році?

Протягом 2016 року спрощена система оподаткування не зазнала жодних змін, а тому розмір єдиного податку, що підлягає сплаті у 2017 році, розраховується аналогічно 2016 року, лише з урахуванням нового розміру мінімальної заробітної плати, встановленої Законом України “Про Державний бюджет України на 2017 рік”.

Зазначеним Законом з 01 січня 2017 року встановлено мінімальну заробітну плату у розмірі 3200 грн.

Читайте також:  Вакансія: шукаємо помічника
 

Перша група єдиний податок у 2017 році

Розмір єдиного податку, що має бути сплачений підприємцями у 2017 році розраховується шляхом множення ставки податку (максимальної) на розмір прожиткового мінімуму, тобто: 160 грн * 10%= 160 грн. Таким чином підприємці першої групи мають сплачувати єдиний податок у межах 160 грн. на місяць.

Друга група єдиний податок у 2017 році

Підприємці другої групи розраховують розмір єдиного податку з урахуванням ставки 20 % та розміру мінімальної заробітної плати, а саме: 3200 грн. * 20%=640 грн. на місяць. Отже для підприємців другої групи розмір єдиного податку не перевищує 640 грн на місяць.

Третя група єдиний податок у 2017 році

Третя група сплачує єдиний податок з урахуванням отриманого доходу.

Четверта група єдиний податок у 2017 році

Для платників єдиного податку четвертої групи розмір ставок податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування

Скільки платити єдиного податку у 2016 році?

Законом України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” встановлено з 01 січня 2016 року мінімальну заробітну плату у розмірі 1378 грн.

Перша група

У 2016 року: підприємці першої групи сплачують єдиний податок в межах 137 грн. 80 коп. (1378 грн.* 10%) за один календарний місяць.

Друга група

У 2016 року: підприємці другої групи сплачують єдиний податок в межах 275 грн. 60 коп. (1378 грн.* 20%) за один календарний місяць.

Третя група

Відповідно суб’єкти господарювання зазначеної групи обраховують суму єдиного податку без урахування розміру мінімальної заробітної плати, а визначається в залежності від отриманого доходу.

Четверта група

Для платників єдиного податку четвертої групи розмір ставок податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування

Також слід пам’ятати, що крім сплати податків обов’язково сплачується ЄСВ. Чітко усвідомити розмір зазначених платежів слід завчасно перед початком організації власного бізнесу для чіткого розуміння обов’язкових витрат.

Слід пам’ятати, що навіть неотримання прибутку для платників податків першої та другої групи не звільняє від сплати єдиного податку. Якщо ж ви забажаєте ці платежі тимчасово не сплачувати можливим варіантом буде так зване «призупинення бізнесу».

Скільки платити єдиного податку у разі недотримання умов провадження підприємницької діяльності

У разі здійснення перевищення граничних розмірів доходу, провадження інших видів розрахунків або видів діяльності, що не дають право на сплату єдиного податку Податковим кодексом України встановлений інший порядок обрахунку платежів до бюджету.

Читайте також:  Головні зміни у діяльності ТОВ, запроваджені з 2018 року

Так, для кожної групи платників єдиного податку законодавством встановлені певні вимоги та умови, що дозволяють перебувати на спрощеній системі оподаткування. Одними з таких умов є обсяг доходу, застосування певного виду розрахунків, здійснення певних видів діяльності.

Відповідно до положень Податкового кодексу України для платників єдиного податку встановлено граничні розміри річного доходу по кожній групі:

  • перша група – 300 000 грн. за календарний рік;
  • друга група – 1 500 000 грн за календарний рік;
  • третя група – 5 000 000 грн. за календарний рік.

Платниками єдиного податку визначаються види діяльності, що здійснюються підприємцем та оподатковуватимуться єдиним податком.

Також передбачено, що платники єдиного податку першої-третьої групи у визначених законодавством випадках повинні здійснювати розрахунки у встановленому порядку, зокрема із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (РРО).

У разі перевищення розміру річного доходу, а також отримання доходу від діяльності, що не дає права на сплату єдиного податку, єдиний податок сплачується у розмірі 15% від суми такого доходу.

Юридичні особи – платники третьої групи єдиного податку у зазначених випадках сплачують податок у розмірі 4% доходу у разі сплати ПДВ та у розмірі 8% доходу у разі включення ПДВ до складу єдиного податку

Коли сплачувати єдиний податок?

Коли сплачувати єдиний податокПерша та друга групи

Суб’єкти, що відносяться до першої та другої групи, повинні сплачувати необхідну суму податку до 20 числа (включно) місяця за поточний місяць. Наприклад, до 20 квітня 2015 року ми повинні сплатити суму єдиного податку за квітень місяць 2016 року.

Сума єдиного податку може бути сплачена платником наперед але не більш ніж до кінця поточного року.

Третя група

Суб’єкти третьої групи мають сплатити податок протягом 10 днів після кінцевого строку подання для подання відповідної декларації за квартал. Строк подання декларації за квартал Податковим кодексом визначається протягом 40 днів від дня закінчення кварталу.

Наприклад, за перший квартал 2015 року суб’єкти третьої групи сплачують до 20 травня 2016 року (31 березня – закінчення кварталу + 40 днів для подачі декларації + 10 днів для сплати податку)

Як мінімізувати суму єдиного податку платникам першої та другої групи

Платники податку першої та другої групи, які не використовують найману працю, можуть не сплачувати єдиний податок за час відпустки та у випадку лікарняного, який триває понад 30 днів.

Звертаємо увагу шановних читачів, що ми у коментарях до статті не надаємо юридичних консультацій щодо вирішення конкретних ситуацій. Якщо вам необхідна наша практична допомога, скористайтесь розділом ПОСЛУГИ.

Оцініть змістовність та корисність статті

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезды (135 голосів, середняя оцінка: 4,51 из 5)