20 Квітня 2012      1241      71

Скільки та у які строки сплачувати єдиний податок у 2016, 2017 роках

Коли і скільки сплачувати єдиного податкуВ одній з попередніх публікацій ми писали про єдиний податок та спрощену систему оподаткування, її суть та загальні положення.

Зараз ми переходимо до більш конкретних моментів, а саме який єдиний податок встановлено в Україні, в якому розмірі необхідно юридичним та фізичним особам-підприємцям (ФОП) його сплачувати.

У зв’язку з прийняттям Закону України “Про державний бюджет на 2017 рік” аналітичний матеріал публікацію доповнено розділом про сплату єдиного податку у 2017 році.

Як обчислюється розмір єдиного податку?

Розмір єдиного податку, що підлягає сплаті, визначається з урахуванням групи єдиного податку та встановлюється:

 • або у відсотках від розміру мінімальної заробітної плати на початок року/прожиткового мінімума (їх розмір визначається на підставі Закону про державний бюджет на відповідний рік) – фіксована ставка;
 • або у відсотках від доходу – відсоткова ставка.

Для першої і другої групи платників єдиного податку фіксована ставка встановлюється відповідними органами місцевого самоврядування (сільськими, селищними та міськими радами) в залежності від виду діяльності в таких межах:

 1. для першої групи – в межах від 0% до 10 % прожиткового мінімума;
 2. для другої групи – в межах від 0% до 20 % мінімальної заробітної плати.

Для третьої групи платників єдиного податку відсоткова ставка визначається:

 1. у розмірі 3% доходу у разі сплати ПДВ;
 2. у розмірі 5% доходу у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

Також, єдиний податок у розмірі 5 % від доходу сплачують суб’єкти господарювання, що здійснюють виробництво, постачання або продаж ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Для отримання практичної допомоги звертайтеся за правовою допомогою до адвоката.

Скільки платити єдиного податку у 2017 році?

Протягом 2016 року спрощена система оподаткування не зазнала жодних змін, а тому розмір єдиного податку, що підлягає сплаті у 2017 році, розраховується аналогічно 2016 року, лише з урахуванням нового розміру мінімальної заробітної плати, встановленої Законом України “Про Державний бюджет України на 2017 рік”.

Читайте також:  Судова реформа: зміни до Конституції України в частині правосуддя

Зазначеним Законом з 01 січня 2017 року встановлено мінімальну заробітну плату у розмірі 3200 грн.

 

Перша група єдиний податок у 2017 році

Розмір єдиного податку, що має бути сплачений підприємцями у 2017 році розраховується шляхом множення ставки податку (максимальної) на розмір прожиткового мінімуму, тобто: 160 грн * 10%= 160 грн. Таким чином підприємці першої групи мають сплачувати єдиний податок у межах 160 грн. на місяць.

Друга група єдиний податок у 2017 році

Підприємці другої групи розраховують розмір єдиного податку з урахуванням ставки 20 % та розміру мінімальної заробітної плати, а саме: 3200 грн. * 20%=640 грн. на місяць. Отже для підприємців другої групи розмір єдиного податку не перевищує 640 грн на місяць.

Третя група єдиний податок у 2017 році

Третя група сплачує єдиний податок з урахуванням отриманого доходу.

Четверта група єдиний податок у 2017 році

Для платників єдиного податку четвертої групи розмір ставок податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування

Скільки платити єдиного податку у 2016 році?

Законом України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” встановлено з 01 січня 2016 року мінімальну заробітну плату у розмірі 1378 грн.

Перша група

У 2016 року: підприємці першої групи сплачують єдиний податок в межах 137 грн. 80 коп. (1378 грн.* 10%) за один календарний місяць.

Друга група

У 2016 року: підприємці другої групи сплачують єдиний податок в межах 275 грн. 60 коп. (1378 грн.* 20%) за один календарний місяць.

Третя група

Відповідно суб’єкти господарювання зазначеної групи обраховують суму єдиного податку без урахування розміру мінімальної заробітної плати, а визначається в залежності від отриманого доходу.

Четверта група

Для платників єдиного податку четвертої групи розмір ставок податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування

Також слід пам’ятати, що крім сплати податків обов’язково сплачується ЄСВ. Чітко усвідомити розмір зазначених платежів слід завчасно перед початком організації власного бізнесу для чіткого розуміння обов’язкових витрат.

Слід пам’ятати, що навіть неотримання прибутку для платників податків першої та другої групи не звільняє від сплати єдиного податку. Якщо ж ви забажаєте ці платежі тимчасово не сплачувати можливим варіантом буде так зване «призупинення бізнесу».

Скільки платити єдиного податку у разі недотримання умов провадження підприємницької діяльності

У разі здійснення перевищення граничних розмірів доходу, провадження інших видів розрахунків або видів діяльності, що не дають право на сплату єдиного податку Податковим кодексом України встановлений інший порядок обрахунку платежів до бюджету.

Так, для кожної групи платників єдиного податку законодавством встановлені певні вимоги та умови, що дозволяють перебувати на спрощеній системі оподаткування. Одними з таких умов є обсяг доходу, застосування певного виду розрахунків, здійснення певних видів діяльності.

Читайте також:  Видача розписки за договором позики

Відповідно до положень Податкового кодексу України для платників єдиного податку встановлено граничні розміри річного доходу по кожній групі:

 • перша група – 300 000 грн. за календарний рік;
 • друга група – 1 500 000 грн за календарний рік;
 • третя група – 5 000 000 грн. за календарний рік.

Платниками єдиного податку визначаються види діяльності, що здійснюються підприємцем та оподатковуватимуться єдиним податком.

Також передбачено, що платники єдиного податку першої-третьої групи у визначених законодавством випадках повинні здійснювати розрахунки у встановленому порядку, зокрема із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (РРО).

У разі перевищення розміру річного доходу, а також отримання доходу від діяльності, що не дає права на сплату єдиного податку, єдиний податок сплачується у розмірі 15% від суми такого доходу.

Юридичні особи – платники третьої групи єдиного податку у зазначених випадках сплачують податок у розмірі 4% доходу у разі сплати ПДВ та у розмірі 8% доходу у разі включення ПДВ до складу єдиного податку

Коли сплачувати єдиний податок?

Коли сплачувати єдиний податокПерша та друга групи

Суб’єкти, що відносяться до першої та другої групи, повинні сплачувати необхідну суму податку до 20 числа (включно) місяця за поточний місяць. Наприклад, до 20 квітня 2015 року ми повинні сплатити суму єдиного податку за квітень місяць 2016 року.

Сума єдиного податку може бути сплачена платником наперед але не більш ніж до кінця поточного року.

Третя група

Суб’єкти третьої групи мають сплатити податок протягом 10 днів після кінцевого строку подання для подання відповідної декларації за квартал. Строк подання декларації за квартал Податковим кодексом визначається протягом 40 днів від дня закінчення кварталу.

Наприклад, за перший квартал 2015 року суб’єкти третьої групи сплачують до 20 травня 2016 року (31 березня – закінчення кварталу + 40 днів для подачі декларації + 10 днів для сплати податку)

Як мінімізувати суму єдиного податку платникам першої та другої групи

Платники податку першої та другої групи, які не використовують найману працю, можуть не сплачувати єдиний податок за час відпустки та у випадку лікарняного, який триває понад 30 днів.


 

Оцініть змістовність та корисність статті

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезды (134 голосів, середняя оцінка: 4,51 из 5)


Обговорення: 71 комент.
 1. Юрій сказав:

  Добрий день,хотів уточнити на 2-й спрощеній групі потрібно сплачувати 640грн ЄП і 704грн ЄСВ кожного місяця,і того 1344 в місяць чи як? Дкую!

  1. Юрист-блог сказав:

   Сплачується і ЄСВ і єдиний податок одночасно

 2. Сергій В. сказав:

  Доброго дня! Планую відкрити невеличкий продуктовий магазин у селі, без найманої праці (без алкоголю і сигарет), на дому. Чи достатньо буде 1-ї групи??? Також у мене інвалідність 3-ї групи, чи є по цьому якісь пільги??? Дякую!

  1. Юрист-блог сказав:

   Сергій, для роздрібної торгівлі у магазинах 1 група не підходить. Як мінімум 2-га. Інваліди звільнені від сплати ЄСВ.

 3. Kemri сказав:

  Добрий день.Підкажіть, будь ласка, якщо я зареєструюсь як юридична особа, то яка мінімальна кількість працівників повинна бути на фірмі? Чи достатньо тільки однієї-двох? Чи всім особам, які будуть приймати участь у “Рішtнні засновників” підприємства потрібно сплачувати мін.заробітню плату?

  1. Юрист-блог сказав:

   Засновники і наймані працівники це абсолютно різні люди. Наймані працівники не береуть у прийнятті будь яких рішень юридичної особи. Може таке бути що у юрдична особа взагалі не матиме найманих працівників.

 4. Андрій сказав:

  Вітаю. В мене є два запитання. Чи зараховується людині стаж коли вона реєструється приватним підприємцем ? Справа в тому що моїй мамі залишився рік до пенсії. Я подумав що можна зареєструвати її приватним підприємцем. Може це незвично але варіантів небагато.

  1. Юрист-блог сказав:

   Андрій при сплаті всіх обовязкових платежів зарахувується.

 5. яна сказав:

  доброго, хочу відкрити кофeйню, бeз найманих працівників, можна використати 1 групу, чи кращe 2?

  1. Юрист-блог сказав:

   В даному випадку необхідна належність до 2 групи єдиного податку, оскільки до 1 групи відноситься лише роздрібна торгівля на ринках та надання побутових послуг населенню. Кав’ярня сюди не піходить.

 6. Марко сказав:

  Доброго дня! Хочу займатись благоустроєм. Розраховую працювати з фізичними та юридичними особами. Робота сезонна, замовлень за сезон не надто багато, відповідно і прибутки не великі. З 2017р. збільшили податкове навантаження. Підкажіть як вчинити з реєстрацією, і які ризики роботи в “тіні”!? Дякую за Вашу відповідь!

  1. Юрист-блог сказав:

   Реєструйтесь як ФОП або створюйте юридчну особу.

  2. Андрій сказав:

   Доброго дня хочу відкрити столову,до якої групи це відноситься.

   1. Юрист-блог сказав:

    Может быть 2 или 3.

 7. Ольга сказав:

  Здравствуйте. Я ФЛП, 2я группа. За 3 года работы ни разу не делала сверку по единому налогу и есв. Почитав про штрафы, заволновалась, платили вроде бы вовремя, но возможно какой-то раз не уследили за повышением налогов. Подскажите пожалуйста, если есть какая-то недоплата, налоговая об этом извещает? Или я могу не знать о долге и он может копиться годами, а лет через 5 выставить космическую сумму штрафа? Спасибо.

  1. Юрист-блог сказав:

   Ольга, по общей логике ежегодно должна по результатам Вашего отчета проводиться сверка. Но так ли оно на практике?
   Самый простой способ – это поовести сверку.

 8. kondratyuk80@bk.ru сказав:

  Добрый вечер! Подскажите нужноли платить единый взнос неработающему предпринимателю 1 групы.

  1. Юрист-блог сказав:

   Нужно

 9. Сергей сказав:

  добрый день. я состоя на 2-й группе и оказываю услуги населению.
  Планирую взять двух сотрудников. Могу ли я оформить их по цивільно-правовому договору. если да, помогите составить такой договор

  1. Юрист-блог сказав:

   Ответили в личном письме

 10. Іра сказав:

  Доброго дня! На якій системі оподаткування краще працювати фрілансеру?

  1. Юрист-блог сказав:

   В кожному конкретному випадку необхідно проводити аналіз в залежності від доходу, виду діяльності

 11. Людмила сказав:

  Доброго дня, я платник єдиного податку 3 групи. Хочу відкрити магазин із одягом, закупленим в закордонних інтернет-магазинах. Чи юридично дозволено займатися таким продажем? Які документи потрібно мати для оприбуткування такого товару? Чи достатнього мати лише рахунок інтернет магазину та митні документи? Чи будуть якісь додаткові витрати із сплати зборів до бюджету????
  Буду вдячна за відповідь

  1. Юрист-блог сказав:

   Людмило, надання якісної юридичної консульатції у Вашому випадку потребує детального з’ясування нами всіх обставин. Враховуючи необхідність значного обсягу часу, надати юридичну допомогу можемо лише у випадку Вашого безпосереднього звернення.

 12. Олена сказав:

  Доброго дня! Я хочу відкрити ФОП, 3 категорії й надавати консультаційні послуги (я бачила таке формулювання не раз у свідоцтвах колег). У КВЕД 2016 такого формулювання знайти не можу. Підкажіть, будь-ласка….

  1. Юрист-блог сказав:

   Олена, вибачте, але з питань обрання КВЕДів ми не консультуємо.

 13. Тетяна сказав:

  Доброго дня! Прошу пояснити: якщо на рахунок компанії в банк надійшли кошти (передоплата) за товар, пройшло три місяці і компанія не змогла поставити товар за який сплачено. Як правильно повернути кошти? Чи повинна компанія заплатити податок (єдиний 3-я група), якщо гроші повернули через три місяці від дати поступлення їх, так як товар не змогли поставити покупцю?? Дякую за відповідь.

  1. Юрист-блог сказав:

   Тетеяна, консультації по супроводженню бізнес діяльності надаються лише в порядку http://jurist-blog.com.ua/poslugi

 14. Татьяна сказав:

  Добрий день. Підкажіть ,будь ласка, якщо я фоп 2групи (сімейне кафе) чи можу я оформити родича офіціантом по цивільно правовому договору?

  1. Юрист-блог сказав:

   Теоретично можете. Треба юридично грамотно оформити договір.

  2. вася сказав:

   не можете

 15. марта сказав:

  скажіть,будь-ласка,що потрібно для несплати податку під час відпустки. 2 група.

  1. Юрист-блог сказав:

   Необхідно подати відповідну заяву до органів доходів і зборів

 16. коля сказав:

  Здравствуйте у меня к вам такой вопрос,что будет если у ФОП 3 группы беребільшено граничні розміри річного доходу,например он заработал не 5 000 000 гр, а 100 000 000 гр???

  1. Юрист-блог сказав:

   Як тільки платник 3 групи отримав 5 млн. оподаткованого доходу (граничний розмір для третьої групи) на спрощеній системі він залишається і платить єдиний податок до кінця поточного кварталу. З наступного кварталу субєкт господарювання переходить на сплату інших податків і платежів.

 17. Віктор сказав:

  Доброго Вам здоровя!Я інвалід третьої групи,прирівняний до інвалідів Великої Вітчизняної війни.Збираюсь розпочати підприємницьку діяльність(друга група),чи прописані пільги, для таких як я, при оформленні ПП і при нарахуванні податку? Дякую!

  1. Юрист-блог сказав:

   Законодавством не передбачено пільг щодо реєстрації пільг в ході реєстрації ФОП або сплати єдиного податку для вказаних категорій осіб.

 18. Стефанія сказав:

  Доброго вечора!Я хочу займатися подобовою орендою квартир підкажіть будь ласка мені яку групу мені вибрати краще другу чи третю

  1. Юрист-блог сказав:

   До другої групи належать фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
   не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
   обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.
   При цьому, дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб – підприємців, які надають посередницькі послуги з оренди нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005).
   Отже, скоріш за все за оптимальним варіантом буде третя група.

 19. ваня сказав:

  Підкажіть будь-ласка,що мені правильно зробити…Я хочу почати підприемницьку діяльність із зерновими культурами…тобто хочу відкрити невеликий склад із пшеницею,мукою…..і т.д.Також цим і торгувати…як правильно мені робити????також про це поясніть вигідне податкування,група яка це буде,і який пенсійний збір буде для мене,а також як зарееструватися щоб було вигідно, бо цей бізнес може і не розкрутитися…

  1. Юрист-блог сказав:

   Іван, Ваше питання потребує детального вивчення з урахуванням багатьох чинників.
   Перш за все, має бути обрана організаційно-правова форма господарювання (фізична особа-підприємець або юридична особа). Деякі моменти можете прочитати у нашій публікації про форми госоподарювання.
   І лише після обрання форми господарювання можна буде більш детально вивчити умови оподаткування, сплату інших податкових платежів тощо.
   Ми зможемо детально опрацювати питання з урахуванням усіх факторів та надати повноцінну юридичну консультацію при безпосередньому зверненні до нас.

 20. Альона сказав:

  Доброго дня. Хочу відкрити свій магазин жіночих аксесуарів.Працювати буду сама. Яка група оподаткування буде в мене? І на рахунок закупки товарів. Є знайомі в Італіі які можуть відправляти мені товар. Чи потрібні якісь документи на товар і що при цьому необхідно при сплаті податку? Дякую

  1. Юрист-блог сказав:

   2 група, документи необхідні

 21. Сергій сказав:

  Піскажіть будь ласка чи можу я оформити ФОП та зареєструвати його не за місцем прописки?(проживаю на данний час в іншому місті)Дякую

 22. Сергій сказав:

  Я проживаю не за місцем прописки.чи зареєструє мене місцева податкова як ФОП?

  1. Юрист-блог сказав:

   Сергій податкова не проводить реєстрацію фоп. Але таку реєстрацію ви зможете здійснити незалежно від місця проживання.

 23. Сергій сказав:

  Добрий день.Питання наступного плану:відкриваю декілька магазинів в області до якої группи мене віднесуть і чи повинен я якось реєструватися в інших містах?

  1. Юрист-блог сказав:

   Сергій, якщо Ви ФОП, то ймовірно до 2 групи. Реєстрація провадиться 1 раз.

   1. Яна сказав:

    Приватний підприємець може заплатити штраф за людину яку не оформляла офіційно протягом шести років?

    1. Юрист-блог сказав:

     Може.
     Дательніше читайте у публікації:
     http://jurist-blog.com.ua/neoformlenie-trudovih.html

 24. Василь сказав:

  Доброго часу доби, я хочу відкрити ФОП та зайнятись торгівлею (бакалія) в магазині та поза магазином (базари) працювати буду один до якої групи мене віднесуть 1 чи 2-ї?

  1. Юрист-блог сказав:

   Ви належатиме ймовірно до другої групи.

 25. Юрист-блог сказав:

  Так, Вам необхідно реєструватися у якості ФОП.
  Ви ймовірно за все будете відноситися до 2 групи. Про розмір податку читайте вище.

 26. Юрій сказав:

  Добрий вечір. Підскажіть, якщо я хочу здійснювати роздрібну торгівлю через інтернет ресурси, чи потрібно оформляти ПП та яку суму податку необхідно буде сплачувати?

 27. Валентина сказав:

  дякую

 28. Валентина сказав:

  Добрий вечір! Я хочу відкрити сезону діяльність Инкубація курчат і я хочу дізнатися до якої групи я можу належити до 1 чи 2

  1. Юрист-блог сказав:

   Скоріш за все Вам підходитиме 2 група

 29. Юля сказав:

  Добрий день. Хочу відкрити турагенство на разі без найманих працівників. Підкажіть до якої групи оподаткування я потрапляю?

  1. Юрист-блог сказав:

   Юлія, якщо Ви оберете спрощену систему оподаткування, будете працювати як фізична особа-підприємець та річний обсяг доходу не перевищуватиме 1500000 грн на рік – то друга група

 30. Світлана сказав:

  Доброго дня хотіла запитати я проживаю в італіі і хочу відкрити пп в украіні щоб працювати в ітіліі я продаю в інтернеті…. Що мені можете підсказати.

  1. Юрист-блог сказав:

   Світлана, для вирішення Вашої ситуації необхідно більш детально визначити основні умови здійснення Вашої підприємницької діяльності (де основне місце здійснення діяльності – Італія або Україна, хто є покупцями у Інтернет-магазині, де провадяться закупки, чи відбувається ввезення/вивезення товару за межі країни продажу тощо).
   При цьому, якщо свою основну діяльність Ви плануєте здійснювати саме в Італії, визначення порядку відкриття суб’єктів господарювання та здійснення ними підприємницької діяльності регулюватиметься правом Італії.
   Якщо ж здійснення підприємницької діяльності буде провадитися на території України, то реєстрація суб’єкта господарювання (зокрема, приватного підприємства) має здійснюватися відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”. В цьому випадку у разі якщо, наприклад, закупка товару провадитиметься за межами України мають обов’язково враховуватися вимоги Митного кодексу України, Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”.

 31. Roman сказав:

  Доброго дня, Я малюю різні картинки і отримую авторську нагороду за них( продажою не займаюсь) Як мені потрібно сплатити налог?

  1. Як вбачається з Вашого запиту Ви отримуєте авторську винагороду – плату творцю (винахіднику, автору) за використання об’єкта права інтелектуальної власності (майнові права інтелектуальної власності).
   Оподаткування вказаного виду доходу передбачено Податковим кодексом України, зокрема податком на доходи фізичних осіб. Так, відповідно до п. 164.2.3 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються доходи від продажу об’єктів майнових і немайнових прав, зокрема інтелектуальної (промислової) власності, та прирівняні до них права, доходи у вигляді сум авторської винагороди, іншої плати за надання права на користування або розпорядження іншим особам нематеріальним активом (творами науки, мистецтва, літератури або іншими нематеріальними активами), об’єкти права інтелектуальної промислової власності та прирівняні до них права (далі – роялті).
   Розмір податку становить 15% від розміру оподаткованого доходу.
   Водночас, у разі якщо така діяльність здійснюється Вами на постійній основі і Ви зареєстровані у встановленому порядку як фізична особа-підприємець можуть бути розглянутий варіант сплати Вами єдиного податку (на сьогодні не може бути більшим ніж 243 грн 60 коп на місяць). В цьому випадку сплата податку на доходи фізичних осіб з цього доходу не здійснюється.

 32. Руслан сказав:

  Доброго времени суток. Я стою на 2 категории,ежемесячно плачу 220гр. Доход у меня получается раз в год когда я продаю зерно. То есть я занемаюсь зерновыми выращиваю их.
  Вот меня интересует вопрос правильно я плачу или нет? Заранее спасибо.

  1. Юрист-блог сказав:

   Будь ласка ознайомтесь з умовами надання нами відповідей на правові питання за цим посиланням http://jurist-blog.com.ua/zadati-pitannya

 33. Оксана сказав:

  Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, чи потрібно платити податки копірайтерам?

  1. admin сказав:

   Оксана!
   За великим рахунком копірайтер здійснює підприємцницьку діяльність.
   В такому випадку він має сплачувати податок як ФОП, безумовно перед цим зареєструвавшись.
   Але можна розглядати цю діяльність, як діяльність фізичної особи. А сам копірайтинг як договір послуг.
   В цьому випадуку копірайтер мав би сплачувати податок на доходи з фізичних осіб – 15 відсотків, за умови декларування таких доходів.
   Якщо щось залишилось незрозумілим – звертайтесь.

 34. Ірина сказав:

  Доброго дня! До І чи ІІ групи належу я? Займаюсь фотозйомкою. Найманих працівників немає. Дякую.

  1. admin сказав:

   Ірина, Відповідно до пункту 1 статті 291.4 Податкового кодексу України до першої групи субєктів, які застосовують спрощену систему оподаткування відносяться фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150000 гривень.
   Отже для першої групи встановлено такі вимоги:
   – невикористання найманої праці;
   – господарська діяльність повязана із наданням побутових послуг населенню;
   – обсяг доходу не перевищує 150000 гривень.
   А відповідно до ст.291.7 ПКУ визначено, що є побутовими послугами для населення в розумінні ПКУ. Зокрема, п.31 серед цих послуг визначені послуги з виконання фоторобіт.
   Таким чином, оскільки ви не використовуєте найману працю і ваша діяльність підпадає під побутові послуги, то в разі, якщо річний обсяг у вас не перевищує 150000 гривень, то ви можете відноситися до 1 групи платників ЄП. В іншому випадку друга група.

 35. Алекс сказав:

  Олексій, ми отримали свідоцтво реєстрації ООО, але не вибрали форму оподаткування, не відкрили банківський рахунок і нікого на роботу не приймали. В такому стані ООО вже 5 місяців. Ми здаємо пусті звіти в податкову.
  Чи порушили ми закони? Чи буде нам нараховуватись штраф? Якщо так, то який?

  1. admin сказав:

   Щодо необрання форми оподаткування зазначимо, що якщо ООО не обрало будь яку іншу форму оподаткування, передбачену ПКУ – зазначене підприємство перебуває на загальній системі оподаткування та сплачує податок на прибуток підприємств. Базою нарахування цього податку є саме прибуток. Отже, якщо ООО не отримує прибуток, фактично відсутній обов’язок по нарахуванню податку.
   Укладення трудових договорів з іншими суб’єктами не є обов’язком ООО. Фактично засновник може здійснювати керевництво діяльність ООО, готувати фінансову (бухгалтерську) звітність, тощо або залучати за цивільними договорами для виконання таких робіт інших суб’єктів. Отже порушень в цьому фактично не відбувається.
   Невідкриття ООО банківського рахунку не тягне за собою наслідків накладення стягення на ООО.

Коментування закрито

Популярні статті
Популярні статті:
Top-5 за оцінками

© 2018 ЮРИСТ-БЛОГ · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Дизайн та підтримка: GoodwinPress.ru