Юридична консультація 19: Договір підряду (договор подряда)

Для Вас чергова юридична консультація для бізнесу.

Ця публікація присвячена одному з найпоширеніших договорів, з яким стикаються під час здійснення підприємницької діяльності.

Якщо у Вас виникне необхідність скласти договір підряду, або провести аналіз умов укладених та таких, що пропонуються до укладення, договорів, можливі ризики під час їх виконання, звертайтеся до нас, написавши про це у розділі «Ваше питання» — ми Вам допоможемо.

А зараз основна інформація по договору:

Стаття 837 Цивільного кодексу визначає:

За договором підряду одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов’язується прийняти та оплатити виконану роботу.

Що обов’язково необхідно визначити у договорі підряду?

 1. Предмет договору – робота, яка має бути виконана.
 2. Ціна договору – загальна або приблизна сума виконання робіт. В окремих випадках конкретна ціна може бути не зазначена, але має бути визначено порядок її обрахунку. Можна розглянути ще такий варіант: зазначаємо приблизну ціну і одночасно порядок обрахунку ціни, тобто поєднуємо обидва способи. Ціна може бути визначена в кошторисі на виконання робіт.
 3. Строк дії договору.

В першу чергу мова йде про наведені три умови. Це зумовлено тим, що відповідно до статті 180 Господарського кодексу:

При укладенні господарського договору сторони зобов’язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору.

Що ще необхідно визначити у договорі підряду?

 • Залучення субпідрядників: чи дозволяє Замовник залучати субпідрядників до виконання робіт, чи підрядник має самостійно виконати весь обсяг робіт. Якщо зазначене не буде визначено, то вважається, що Замовник надав таке право Підряднику.
 • З якого матеріалу і чиїми засобами буде виконуватися робота. За загальним правилом матеріали і засоби Підрядник використовує свої. При цьому він відповідає за їх якість.
 • Строки виконання робіт або окремо кожного етапу. Звертаємо увагу на те, що є правильним визначати чітко дату початку робіт та дату кінця робіт чи етапу. При цьому в умовах договору мають чітко визначатись найменування документів, що вказуюють на початок і кінець виконання робіт.
 • Права та обов’язки сторін за договором.
 • Порядок оплати договору, коли оплачуються роботи. Чи це буде передплата (аванс), часткова передплата, оплата після виконання робіт та строки такої оплати.
  Хто буде нести відповідальність у разі випадкового знищення об’єкту, тобто у разі дії обставин, коли жодна із сторін не відповідає за певні обставини (наприклад, землетрус).
 • Якість роботи. У договорі доцільно визначити яким вимогам, нормативам, стандартам має відповідати якість робіт. Також зазначаються гарантії якості робіт.
 • Форс-мажорні обставини, які унеможливлюють однією чи обома сторонами виконати свої зобов’язання за договором. При цьому, за дотримання порядку повідомлення стороною іншу сторону про такі обставини, штрафні санкції як правило не нараховуюються та в окремих випадках може виникати можливість одностороннього розірвання договору.
 • Відповідальність сторін. Передбачаємо відповідальність за виконання неякісних робіт. Наприклад, у разі невиконання неякісних робіт Підрядник сплачує штраф у розмірі 10% вартості неякісно виконаних робіт.Також, зазначаються санкції за порушення строків виконання Підрядником робіт та санкції за порушення строків оплати виконаних робіт.
Читайте також:  Юридична консультація 61 Спадкування за заповітом

Всі Ваші питання пов’язані з укладенням та виконанням договорів підряду пишіть у коментарях, будемо допомагати Вам розбиратися.

__________________________________

Якщо у Ви хочете, щоб ми освітили теми, що цікаві вам, пишіть їх нам на mail@jurist-blog.com.ua

Завітайте до нас Вконтакті: http://vk.com/juristblog

__________________________________

Вас чекає чимало корисних новин, порад і юридичних консультацій  для Вашого бізнесу. Обов`язково підпишіться на оновлення:

Якщо стаття була корисна - ставте лайк та робіть репост:
Facebook
Twitter
Visit Us

 

Мені приємно, що Ви дочитали статтю до самого кінця. Прошу зволікти ще одну секундочку та оцінити корисніть інформації. Завчасно дякую!

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезды (Ще не оцінювали)

Якщо у Вас є невелике питання по суті статті - залишайте його у коментарях, та отримуйте компетентну відповідь.
Якщо Вам необхідна моя повноцінна юридична допомога у сімейних, житлових, спадкових, договірних, інших цивільних питаннях (як правило в межах м. Києва та Київської області) ДЗВОНІТЬ мені у робочі дні з 9-00 до 19-00 за телефонами: +38 096 961 51 55 або +38 095 431 19 91. 

Інше цікаве на Юрист-блозі:

Читайте також:  Медичні послуги в Україні

Ваш комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2017 Юрист-блог // Дизайн и поддержка: GoodwinPress.ru

Запрошую приєднатися до Юрист-блогу у соцмережах: