Юридична консультація 5: Безпека польотів авіації над м. Києвом

В останній час зацікавило одне питання – безпека польотів над містом Києвом. Дуже стало цікавим наскільки є безпечним зліт та посадка авіації в аеропорті Жуляни, оскільки зазначені маневри здійснюються прямо над спальними районами міста Києва.

Враховуючи зазначене, вирішили дізнатися думку з цього приводу Державної авіаційної служби України та Міністерства інфраструктури України (колишнє Міністерство траспорту) стосовно безпеки польотів авіації та операційної діяльності Міжнародного аеропорту Жуляник

Вцілому відповідь була така (як на мене не дуже змістовна, проте Вам її публікую):

Загальні положення

Загальні питання щодо використання повітряного простору, зокрема, питання організації, структури, класифікації, пріоритетів, заборон та обмежень, контролю за дотриманням порядку та правил, відповідальності за порушення використання повітряного простору визначені у розділі 4 Повітряного Кодексу України (статті 23-26, 30, 31) в редакції від 19.05.2011 (далі — ПК).

Більш детально зазначені вище питання, а також питання нормативного регулювання, координації центральних органів виконавчої влади з питань використання повітряного простору, організації авіаційної діяльності та виконання окремих видів польотів, організації повітряного руху та потоків повітряного руху, порядок надання повідомлень про авіаційну діяльність та дозволів на використання повітряного простору, заборон та обмежень використання повітряного простору визначені в Положенні про використання повітряного простору України, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2002 № 401 (далі — ПВПП).

Крім того, порядок використання повітряного простору безпосередньо пов’язаний    із    Правилами    виконання    польотів    повітряних    суден    та обслуговування повітряного руху в класифікованому повітряному просторі України, затвердженими наказом Мінтрансу від 16.04.2003 №293, зареєстрованим в Мін’юсті 05.05.2003 за № 346/7667.

Виходячи з викладеного, особливостями використання повітряного простору над м. Київ є дозвільний порядок використання повітряного простору (ст. 29 ПК, розділ 4, 5 ПВПП та Правил надання експлуатантам дозволів на виліт з аеропортів України та приліт в аеропорти України, затверджених спільним наказом Державної служби з нагляду за забезпеченням безпеки авіації та Міноборони від 28.11.2005 №897/703, зареєстрованим в Мін’юсті 28.12.2005 за № 1572/11852).

Щодо питання безпеки польотів

Безпека польотів відповідно до вимог міжнародних стандартів розглядається як контроль факторів ризику та являє собою стан, при якому ризик заподіяної шкоди, зменшений до прийнятного (цільового) рівня та підтримується на цьому або більш низькому рівні шляхом безперервного процесу виявлення загроз та контролю факторів ризику.

Основні вимоги до системи управління безпекою польотів зазначені у розділі З ПК, Положенні про систему управління безпекою польотів на авіаційному транспорті, затвердженому наказом Державної служби з нагляду за забезпеченням безпеки авіації від 25.11.2005 №895, зареєстрованому в Мін’юсті 14.12.2005 за № 1503/11783.

Стан безпеки польотів в цивільної авіації України не є закритою інформацією. В Державній авіаційній службі України відпрацьована система повідомлень щодо стану безпеки польотів. Всю необхідну інформацію щодо авіаційних подій та інцидентів, які сталися на території України або з українськими повітряними суднами, Ви можете знайти на сайті Державної авіаційної служби України за адресою www.avia.gov.ua у розділі «Безпека авіації — Безпека польотів».

и надання нами консультацій.

Звертайтесь за отриманням юридичної допомоги +38 (068) 628-70-90 

 
Читайте також:  Історія про порушення авторських прав

Оцініть, будь ласка, змістовність та корисність статті

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезды (1 голосів, середняя оцінка: 5,00 из 5)
Якщо стаття була корисна - ставте лайк та робіть репост:
Facebook
Twitter
Visit Us

Ваш комментарий

You have to agree to the comment policy.

© 2017 Юрист-блог // Дизайн и поддержка: GoodwinPress.ru

Запрошую приєднатися до Юрист-блогу у соцмережах: